12 juillet 2006

Zidane dhe Kupa e futbollit

Këto dite flitet gjithandej vetem per Zidanin dhe kupen. Gazetaret, nuk e di si ja dalin, per ore te tera flasin vetem per incidentin e lojtarit gjate finales. Ka lloj lloj thashethemesh zyrtare dhe jo zyrtare. Me e rendesishmja eshte qe francezet, megjithese humben mbase dhe per faktin qe Zidani u perjashtua, nuk i mbajne inat ketij te fundit. 71% e francezeve, sipas nje ankete, ja kane falur xhestin e shumekomentuar. Thashethemet jo zyrtare: me sa duket arbitri ka pare xhestin e Zidanit nga ekrani gjigand i instaluar gjate... [Lire la suite]
Posté par tetena à 17:50 - - Commentaires [0] - Permalien [#]