31 août 2006

Festa e blogut

Që nga momenti kur fillova te ndjek blogjet ne internet dhe te krijoj timin mundohem te jem e disiplinuar. Ja për të festuar 31 gushtin po rekomandoj pesë blogje ne gjuhe te huaj dhe për momentin vetëm ne frëngjisht : 1. Fotografi nga Kina , një blog qe publikon shpesh dhe fotografite janë vërtet fantastike, për me shume  donjeherë me vjen për të qeshur kur mund te shoh edhe ngjashmëri me Shqipërine time te vogel (në krahasim me Kinën sigurisht) 2. Një blog me kritikë librash, nuk kam shumë kohë qe e shikoj por duket... [Lire la suite]
Posté par tetena à 21:29 - Commentaires [0] - Permalien [#]

30 août 2006

Fundi i plazhit ne Paris

 
Posté par tetena à 21:29 - Commentaires [0] - Permalien [#]
19 août 2006

Grupe kengetaresh nga mongolia

Posté par tetena à 21:58 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
17 août 2006

Fotografi nga atdheu

Pas 5 vjetesh mungese, gjate nje periudhe shume te shkurter, rigjeta atdheun. Me shume mall zbulova vendet e pandryshueshme ashtusi dhe vende te reja te panjohura. Tirana sot ka shume ndertime banesash shumekateshe. Me vjen shume keq qe tregu i lire impozon shkaterimin e Tiranes se vjeter me banesat nje deri dy kateshe dhe me oborret me peme me fruta. Kryeqytetet ne bote mundohen ta ruajne me fanatizem gjithcka qe te kujton nje te kaluar dhe historine arkitekturale te nje qyteti. Nejse, shpresoj qe edhe ne, kur shteti do te jete me i... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:04 - Commentaires [0] - Permalien [#]
07 août 2006

Plazhi ne qender te Parisit

Disa fotografi te marra sot ne Paris.
Posté par tetena à 21:58 - Commentaires [3] - Permalien [#]