06 mai 2008

Fizarmonike ne Paris

Kjo muzike eshte e lidhur per mua me Parisin ne nje film bardh e zi andej nga vitet '20 ! Po behem shume melankolike me duket se flas vetem per kujtime, pervjetore apo te kaluaren veç ju siguroj qe e kam filmuar une artistin keto dite anonime dhe ju kerkoj falje per gjatesine e tij.
Posté par tetena à 22:40 - - Commentaires [2] - Permalien [#]