14 mai 2008

Shi nostalgjik

Sot eshte nje dite ku per mua vendi qe jetoj me beri vertet te mendoja per atdheut. Po bie shi. Ka pothuajse dhjete dite qe po ben kohe e bukur dhe sot papritur kur dal nga zyra, binte shi me gjyma. Shi normal me nje fjale. Theksoj pjesen me 'shi normal' se megjithese mund te kem thene ndonje dite tjeter qe koha ketu eshte shpesh gri dhe bie shi, ky i fundit nuk eshte shi por si nje bryme e holle qe lag pa lagur dhe qe nuk me motivon per nje çader. Eshte e vertete qe çadrat po behen gjithmone e me te vogla veç kjo nuk... [Lire la suite]
Posté par tetena à 23:44 - - Commentaires [6] - Permalien [#]