25 mai 2008

Arta Dobroshi ne Cannes

çmimet u ndane me ne fund ne festivalin kaq te komentuar dhe vleresuar te Canne-s dhe filmi belg me artsten shqiptare Arta Dobroshi fitoi ate per skenarin me te mire. Filmi trajton temen e emigrimit. Pyetja e shktruar eshte 'deri ku mund te shkoje dikush per te realizuar nje enderr te thjeshte ne kete bote te madhe' ? Pergjigja nuk eshte e thjeshte dhe autoret vleresohen per trajtimin realist te realitetit. Filmi eshte i vleresuar edhe per lojen e personazhit kryesor, aktores Arta Dobroshi. E njohur ne boten shqiptare nga... [Lire la suite]
Posté par tetena à 23:06 - - Commentaires [0] - Permalien [#]