26 mai 2008

Pushimet e diellshme ne Kretë

Pra siç premtova do mundohem te shkruaj n ditet qe vijne përshtypjet nga vizita ime e parë dhe shpresoj jo e fundit në Greqi. Kur them Greqi mbase e ekzagjeroj pak sepse vizitova vetëm një nga ishujt e këtij shteti dhe për më shumë një ishull ku influencat historike janë të shumllojshme (venicianë, otomanë, ex-komunisto lindore …). Përshtypjet do grupohen (mendoj) nga këndvështrimi francez, shqiptar, emigranti … (mund te më kërkoni këndvështrime të tjera !) Më e rëndësishmja për t’u theksuar është që Kreta është një ishull... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:48 - - Commentaires [3] - Permalien [#]