03 juin 2008

Motrat Mustafa ne Paris

Koncert i organizuar nga Shtëpia e Europës dhe OrientitNë kuadrin e Pranverës së Parisit Te premten, 6 qershor ne oren 20:30 “Motrat Mustafa” Motrat Mustafa, Safete dhe Sadije, janë me origjinë nga Kosova. Ato kanë filluar të këndojnë që të vogla dhe për herë të parë për publikun në vitin 1981 në Radio Zagrebin në kuadrin e një bashkëpunimi me televizioni e Prishtinës RTP. Albumi i tyre i parë, Mori Nan ka dalë më 1986. Deri më sot, ato kanë marrë pjesë në shumë festivale dhe numërojnë 20 albume. Repertori i tyre bazohet... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:51 - - Commentaires [6] - Permalien [#]