12 juin 2008

Aventurat e Çipolinos

Më në fund me ndihmën e shoqërisë blogostanike (kush gjen nje shprehje tjeter te flas sot ose ta qepi per gjithmone), gjeta autorin e librit, italianin Kërkimet mbi autorin më dhanë plot libra në shqip veç nuk gjeja qepujkën. Më në fund identifikova titullin që ashtë më shumë kjo perimja por nuk gjeja librin vetë. Kërkova gjithë sitat libra botuese-shitëse dhe hiç, azgjë. Më në fund u drejtova tek një sitë ku njerzit shesin në direkt (nuk është ebay) dhe më në fund e gjeta. Libri daton në vitet ’57 dhe është botimi i... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:33 - - Commentaires [13] - Permalien [#]