17 juin 2008

Konference mbi muziken tradicionale

Shoqata ALBANIAKa kënaqësinë t’ju ftoj në një takim me Marie-Barbara Le Gonidec Etnologe në Muzeun et artit dhe traditave popullore në ParisAjo do të trajtojë temënMuzika tradicionale në Ballkandhe veçanërisht për instrumentin « gajde » Amelie PetiteauNë përgatitje të doctoraturës së saj në etnomuzikëdo ndaj me pjesmarrësit eksperiencën e saj nga Shqipëria mbi këtë temë. Mbrëmja është e shoqëruar me projektim fotografish dhe ilustruar me muzikë. Më 19 Qershor 2008 në orën 18 :30 93, rue Saint-Dominique 75007... [Lire la suite]
Posté par tetena à 23:44 - - Commentaires [2] - Permalien [#]