27 juin 2008

Bonbonet

Kam folur per bonbonet estetikisht apo per raportin tim me to. Sot doja te flisja per bombonet dhe Francezet. Shpesh ne bisedat me koleget e mi kam pershtypjen qe ketu njerzit ngelin pak femije dhe kur rriten (apo shume femije ! diskutim i gjate ky). Kur dua te marr ndonje gje te embel ne pune per te festuar ndonje ngjarje te parendesishme, hezitoj mes nje kutie me çokollata apo nje tas te mbushur me bonbonet e femijut te shtepi. Ne pamje te larmishme, ngjyra nga me te pabesueshme, ambalazhe qesharake - bonbonet jane kudo. Ne kete... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:37 - - Commentaires [4] - Permalien [#]