02 juillet 2008

Ingrid Betancourt leshohet nga grabitesit

Ingrid Betancourt eshte nje person per te cilin lajmet ne France flasin shpesh dhe aktivitetet mbi sensibilizimin e opinionit per te rivijne periodikisht. Ne Paris, ne fotografite qe kam marre edhe une, do gjendet diku nje fotografi e saj ne nje shesh te rendesishem te kryeqytetit. Peng prej me shume se 6 vjetesh nga FARC (forcat e armatosura revolucionare Kolumbiane) me ne fund ky personalitet franko - kolumbian u lirua. 6 Vjet, 2190 dite larg familjes, femijeve, te aferme, jetes dhe asnje nuk kuptonte pse. Ingrid ishte nje... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:32 - - Commentaires [6] - Permalien [#]