09 octobre 2008

Brel&Clézio - Dy ngjarje sot për Francën

Sot, 9 tetor, dy ngjarje te rendesishme per Francen. Ngjarja e para eshte nje pervjetor vdekjeje. Ai i artistit ne fotografi qe quhet Jacques Brel. Megjithese nga Belgjika ngelet nje nga kengetaret me te njohurit apo me sakte te vleresuarit ne France. Nje kenga e perkthyer  ne shqip se bashku me debat blogostik, ketu. E di qe dikush tjeter ka folur per kengetarin dhe ka vendosur kengen e tij me te njour "Ne me quite pas" por nuk me kujtohet. Harrova, ishte 30 vjetori i vdekjes por ç'rendesi ka kur ngelet nje artist i... [Lire la suite]
Posté par tetena à 23:00 - - Commentaires [9] - Permalien [#]
Tags : ,