18 octobre 2008

Një artiste shqiptare pret vizita në shtëpinë e saj në Paris

Fotografja  Afërditë IBRAHIMI merr pjese ne diten "Dyer te hapura" qe organizon lagja e saj Pariziane. Njê mbremje vernisazh eshte parashikuar te shtunen, 18 tetor ne oren 18 ne: Ecole Louise Michel - Salle polyvalente Julie Daubié 25-31 bd Jeanne d'Arc. Métro : Croix de Chaveaux Dita "Dyer te hapura" eshte nje aktivitet kulturor organizuar nga bashkia. Ne kete dite artistet kane te drejte te ekspozojne veprat e tyre ne apartamentin ku banojne dhe te lejojne publikun te vije t'i vizitoje. Vizitat... [Lire la suite]
Posté par tetena à 10:49 - - Commentaires [4] - Permalien [#]