23 octobre 2008

Ekspozitë e artistit Bujar LUCA.

12 piktura dhe 1600 vizatime të a artistit do të ekspozohen në hapësirën Saint – Luis në Bar – Le – Duc (Meuse). Rreth 200km nga Parisi. Hyrja është e lirë dhe ekspozita do të jetë e hapur deri më 7 nëntor Vernisazhi i ekspozitës është të enjten më 30 tetor duke filluar nga ora 18 :30. Për më shumë rreth artistit, gjeta një artikull të botuar para ca kohësh në revistën KLAN
Posté par tetena à 22:46 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
Tags :