10 octobre 2008

Një jo artist i rrugës

them jo artist i rrugës por mund të jetë nje artist në rrugë dhe bile origjinal. Bëra fotografinë duke kaluar me vrap dhe bile nuk arrita të fotografoja karrocën e kombinuar me kostrumin e personazhit !
Posté par tetena à 22:17 - - Commentaires [5] - Permalien [#]
Tags : ,

22 juin 2008

Festa e muzikes 2008

Festa e muzikes dje.  Festa e muzikes fillon ne mbremje ne Paris. Eshte Parisi vendi i vertete i festes me nje program me nuk e di sa artista ne çdo cep te rruges. Edhe kete vit nuk pata mundesi te bredhja rrugeve te kryeqytetit veç festa eshte per te gjithe ndaj munda ta ndiqja pak ne lagjen time. Nje nga avantazhet e festes eshte qe kuzhdo mund te jap nje koncert. Avantazh dhe desavantazh, gjykojeni vete. Ky ishte nje grup te rinjsh qe nuk dukeshin dhe aq keq.
Posté par tetena à 18:50 - - Commentaires [3] - Permalien [#]
20 juin 2008

Nje artist ne rruge

dhe eshte nje artist i vertete i rruges. Na tregonite, ishte femiju qe bente pyetjet, qe instrumenti quhet organoja e te varferve. Po te shikoni me vemendje makina lexon nje karton dhe leximi realizohet me manivelen qe rrotullon artisti. E quaj artist se shoqeronte muziken me zerin e tij.
Posté par tetena à 22:52 - - Commentaires [4] - Permalien [#]
06 mai 2008

Fizarmonike ne Paris

Kjo muzike eshte e lidhur per mua me Parisin ne nje film bardh e zi andej nga vitet '20 ! Po behem shume melankolike me duket se flas vetem per kujtime, pervjetore apo te kaluaren veç ju siguroj qe e kam filmuar une artistin keto dite anonime dhe ju kerkoj falje per gjatesine e tij.
Posté par tetena à 22:40 - - Commentaires [2] - Permalien [#]
23 janvier 2008

Dhe artistet e rruges vazhdojne edhe ne dimer

Sigurisht qe ne fillimet e pranveres eshte me gezueshem.
Posté par tetena à 21:46 - - Commentaires [7] - Permalien [#]
15 janvier 2008

Akoma Tag-e ne rruget e Parisit

Posté par tetena à 22:08 - - Commentaires [0] - Permalien [#]

27 décembre 2007

Improvizime per Festat

Posté par tetena à 22:02 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
20 novembre 2007

zen, zen - parrulla e ditës

Ky artisti ishte rrugëve para ca shumë ditësh dhe merrte të paktën një euro për shpatën veç ngelet një artist në rrugët e Parisit
Posté par tetena à 23:07 - - Commentaires [7] - Permalien [#]
10 octobre 2007

Pjese teatrale pa fjale

Posté par tetena à 22:31 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
26 septembre 2007

Pak muzikë nën dhe

duke shkruajtur mbi CV-në ja pak muzikë në nëdheun e qytetit.
Posté par tetena à 23:24 - - Commentaires [4] - Permalien [#]