17 août 2006

Fotografi nga atdheu

Pas 5 vjetesh mungese, gjate nje periudhe shume te shkurter, rigjeta atdheun. Me shume mall zbulova vendet e pandryshueshme ashtusi dhe vende te reja te panjohura. Tirana sot ka shume ndertime banesash shumekateshe. Me vjen shume keq qe tregu i lire impozon shkaterimin e Tiranes se vjeter me banesat nje deri dy kateshe dhe me oborret me peme me fruta. Kryeqytetet ne bote mundohen ta ruajne me fanatizem gjithcka qe te kujton nje te kaluar dhe historine arkitekturale te nje qyteti. Nejse, shpresoj qe edhe ne, kur shteti do te jete me i... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:04 - Commentaires [0] - Permalien [#]

07 août 2006

Plazhi ne qender te Parisit

Disa fotografi te marra sot ne Paris.
Posté par tetena à 21:58 - Commentaires [3] - Permalien [#]
12 juillet 2006

Zidane dhe Kupa e futbollit

Këto dite flitet gjithandej vetem per Zidanin dhe kupen. Gazetaret, nuk e di si ja dalin, per ore te tera flasin vetem per incidentin e lojtarit gjate finales. Ka lloj lloj thashethemesh zyrtare dhe jo zyrtare. Me e rendesishmja eshte qe francezet, megjithese humben mbase dhe per faktin qe Zidani u perjashtua, nuk i mbajne inat ketij te fundit. 71% e francezeve, sipas nje ankete, ja kane falur xhestin e shumekomentuar. Thashethemet jo zyrtare: me sa duket arbitri ka pare xhestin e Zidanit nga ekrani gjigand i instaluar gjate... [Lire la suite]
Posté par tetena à 17:50 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
29 juin 2006

Posté par tetena à 21:49 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
27 juin 2006

Parapergatitjet e Bashkise se Parisit per ndeshjen e sotme

  Tashti qe me ne fund ekipi i Frances u kualifikua, bashkia e qytetit instaloi kete ekran shume te madh dhe po aq te shemtuar ne sheshin kaq te bukur perpara Bashkise
Posté par tetena à 22:44 - Commentaires [0] - Permalien [#]
19 juin 2006

Dhe hop nje manifestim ne qender te Parisit

    Qyteti i Parisit, Sindikata et hapesirave te verdha, sporteve, pishinave, varresave dhe DPP Per nje sherbim shteteror (publik) me cilesi Ne sherbim te te gjitheve parizianeve Te mbrojme nivelin tone te rrogave nivelin e pensjoneve statusin e nenpunesit shteteror karrieren
Posté par tetena à 13:46 - Commentaires [0] - Permalien [#]

11 juin 2006

Posté par tetena à 23:03 - Commentaires [0] - Permalien [#]
09 juin 2006

Policia ne Paris ne vitin ...

Sot ne mëngjes nuk rezistova dot të bëja këtë fotografi. Më dukej vetja në mes te Parisit në një epokë tjetër.
Posté par tetena à 09:18 - Commentaires [0] - Permalien [#]
02 juin 2006

Kane dale lopët rrugëve de Parisit

Ne "place de Châtelet" - keto lopë kanë bredhur bile boten http://www.cowparade.com/
Posté par tetena à 14:00 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
01 juin 2006

Shoqeria per perhapjen e mendimit francez - nuk duket mire nga fotografija por ne fakt eshte nje sherbim i ministrise se jashtme franceze. Jo keq !
Posté par tetena à 22:41 - - Commentaires [0] - Permalien [#]