29 octobre 2008

Parisi, dashuria per te dhe distanca

Si ne çdo dashuri te madhe, largesia influencon negativisht me kalimin e kohes ndaj dhe thashethemet ketu behen me te rralla!¨Pra te rejat: Tjetri punon nate e dite ne rrethinat e Parisit dhe ,uk e shikon me me sy kete te fundit. Presidenti francez po shpeton kapitalizmin veç magjia e zeze e ndjek nga afer. Nje kukull vadu shitet me surratin e tij - per me shume se shpejti. Ekologji - Llampat elektrike do zhduken nga tregu francez se shpejti. Sigurisht me zevendesim me artukull me ekologjik - me shume se shpejti. Gjithome... [Lire la suite]
Posté par tetena à 23:43 - Commentaires [8] - Permalien [#]
Tags :

23 septembre 2008

Titujt e lajmeve ne France

Temat e dites ne France Kriza financiare - presidenti francez mbajti nje fjalim ne OKB ne emrin e Europes - nuk e di çfar u tha veç kuptova qe te planifikojme kapitalizmin. Kujdes e djathta ne france eshte me majtas se e demokratet ne USA. Fuqia blerese ne rrenie - shoqeruar me programe te shumta televizive si te blejme shume duke shpenzuar pak Nje greve e vockel et nje linje Metroje (RER) sepse shtatori po kalonte pa levizje proteste - eshte nje nga linjat me te rendesishme. Partia socialiste franceze dhe kush eshte me i... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:52 - Commentaires [3] - Permalien [#]
Tags :