29 août 2008

Nje adrese turistike

Kam kaq kohe qe nuk kam folur per nje restorant ne Paris megjithese nuk eshte se keta te fundit mungojne. Mendoj qe eshte e veshtire te rekomandosh nje restorant se kur vjen puna tek e ngrena, secili ka shijet apo preferencat e veta. Veç nje adrese e tille  eshte nje vend konsumimi ushqimor, por sidomos nje vend historik. Kur je brenda te duket vetja si ne nje epoke tjeter, pret te te shfaqen personazhe filmash te fillimit te shekullit te kaluar. Normale, jemi ne nje restorant - stacioni treni inaguruar ne vitin 1900 (ne te... [Lire la suite]
Posté par tetena à 22:30 - - Commentaires [5] - Permalien [#]
Tags : ,

22 août 2008

Mbase vitin tjeter - destinacion ne mode

Pas kerkimesh te gjata dhe te lodhshme (gjithmone google), gjeta kete site qe organizon udhetime turistiko/fizike ne Shqiperi. Site ne frengjisht dhe qe thekson si avantazh ne udhetimet qe shet,  natyren e atdheut, mungesen e turmave te turisteve dhe kontakti me njerzit.  Gjithmone ne frengjisht, nje blog ku nje nga autoret tregon udhetimin e fundit 2 javorsh te tij ne Shqiperi. Artikujt (dy per momentin) jane vertet pozitiv dhe te shoqeruara me fotografi interesante.
Posté par tetena à 20:31 - - Commentaires [0] - Permalien [#]
Tags :