05 juin 2008

Nje fotografi sot

Nje fotografi e Parisit klasik, nje fotografi e nje monumenti shume te njohur dhe qe simbolizon kete qytet ne kulmin e tij.
Posté par tetena à 22:38 - - Commentaires [0] - Permalien [#]

12 mai 2008

Gjelberim minute

Kete fotografine e kam marre para shume kohesh gjate parapregatitjeve te nje aktiviteti sportiv ne France. Ne sheshin e bashkise se Parisit po instalojne nje Ekran gjigant dhe per gejberim, nje siperfaqe fallso ! Rezultatin nuk po e ve ketu dhe nga larg nuk ngjante keq veç me vinte çudi ky efekt gjelberimi qytetas mbeshtetur vetem ne anen vizuale.
Posté par tetena à 22:27 - - Commentaires [3] - Permalien [#]
03 février 2008

Nje fotografi tjeter ne Paris

Nuk e di nese ndertesat shkojne mire me makinat apo me shume e kunderta ! Nje e hene e rendesishme me pret mua, ju uroj nje jave te mire te gjitheve.
Posté par tetena à 21:46 - - Commentaires [5] - Permalien [#]
01 février 2008

Frynte era nga perjashta ...

Mbase me impresionin vetem mua veç keto motorat po vuajne nga elementet atmosferik. Hajde fundjave me mendjen te lehte, pa shume mendime serioze.
Posté par tetena à 21:53 - - Commentaires [3] - Permalien [#]
27 janvier 2008

Influenca te habitshme ne Paris

Posté par tetena à 22:36 - - Commentaires [6] - Permalien [#]
12 janvier 2008

Shtyni Deren

Fotografine e kam mare ne qender te Parisit, ne ate qe quhet "Cartier Latin". Per ata qe e kan vizituar eshte nje lagje e vjeter me rrugica dhe shtepi te vogla ndaj edhe çudia e ketij oborri.
Posté par tetena à 23:02 - - Commentaires [4] - Permalien [#]

25 décembre 2007

Ne kete dite pushimi

Ne fakt nuk e di nese eshte stomaku i renduar, koka e dubluar apo shtepia e rremujuar (per rimen kjo e fundit se nuk gjeta nje fjale tjeter) por nuk i kam shume qejf ditet e pushimit per festat e medhaja. Gjithshka eshte e mbyllur, njerzit si te pergjumur dhe sidomos ne kete te ftohte atmosfera si e ngrire. Nejse nuk kemi mbaruar akoma festat dhe rifillojme se shpejti.
Posté par tetena à 22:44 - - Commentaires [7] - Permalien [#]
21 décembre 2007

Kishit pare ndonjehere peme te vitit te ri me kete ngjyre?

Une jo. Eshte nje dyqan bonbonesh e meqe ketyre te fundit mund t'ju japim çfaredolloj ngjyre, hop edhe pemet ngjyrosen me te verdhe. Hajde nuk po gjykojme shijet.
Posté par tetena à 22:30 - - Commentaires [8] - Permalien [#]
19 décembre 2007

Zbukurimet e festave per femijet

Vitrinat e dyqaneve eshte nje tradite ne Paris sidomos ne dyqanet me lluksoze (Lafayette, Printemps, Bon Marché). Keto jane disa nga vitrinat. Fotografite jane larg nga realiteti se ne fakt personazhet levizin sipas nje koreografie te ndryshme dhe interesante ne çdo vitrine. (2006 ishte ketu)
Posté par tetena à 22:39 - - Commentaires [4] - Permalien [#]
27 novembre 2007

Detektiv privat

Fotografi e mare ne stokun tim te fotografive. Nuk doja te thoshe me te qe po hetoj mbi realitetin sot ne France, nje çik e zene me problemet e mia, thjesht qe me ben te mendoj per nje film amerikan ne bardh e zi por ne fakt ky profesion egziston prej te verteti, ja me fakte vizuale.
Posté par tetena à 23:05 - - Commentaires [4] - Permalien [#]